EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL DO 12 LET

Po enoletnem premoru smo se letos zopet udeležili državnega ekipnega prvenstva osnovnih šol v šahu do 12 let. Tekmovanje je bilo na Otočcu, poleg ekipe dečkov pa smo imeli letos prvič tudi ekipo deklic. Ekipe dečkov se je držala smola, zagodla jim je bolezen. Tako so namesto s štirimi igralci igrali le s tremi in na ta način takoj pri vsakem dvoboju poklonili točko nasprotnikom. Na koncu so osvojili 28 mesto. Kljub temu so lahko zadovoljni, saj so Matej Zaletelj, Nejc Muhič in Anej Rozman osvojili več kot polovico možnih točk. Za deklice je bilo to prvo državno ekipno prvenstvo.

Premagale so tri ekipe in osvojile sedmo mesto. V ekipi so igrale: Lara Longar, Aja Amalija Pečar in Neja Mirtič.
Imeli smo se lepo, pridobili smo veliko novih izkušenj in se že veselimo naslednjega državnega prvenstva.