REZULTATI PODROČNEGA EKIPNEGA PRVENSTVA V BADMINTONU

Naši učenci in učenke so dosegli izjemen uspeh s 1. in 2. mestom in bili boljši tudi od domačinov, ki so bili 1. in 3.

Tekmovanje je organizirala OŠ Mirna,  potekalo je 30.1.2018 v njihovi telovadnici.

V kategoriji mlajših učencev in učenk je nastopilo 8 ekip. Razdeljene so bile v dve skupini, kjer smo odigrali tekme vsak z vsakim. Naši so v skupini premagali vse tri nasprotnike, OŠ Vinico, OŠ Šmihel in OŠ Dolenjske Toplice. V polfinalu smo brez težav premagali še OŠ Mirana Jarca Črnomelj. V finalu nas je še enkrat čakala OŠ Vinica, ki je v drugem polfinalu premagala domačine z rezultatom 3:1. Tudi tokrat je o zmagovalcu odločala 5. tekma in z rezultatom 3:2 smo se veselili naslova področnih prvakov. Našo šolo so zastopali: Žiga Hrovat (igra posamezno in moška dvojica), David Pograjc (igra moških dvojic, igra mešanih dvojic), Lara Longar(igra ženskih dvojic, igra mešanih dvojic) in Urša Godec (igra posamezno in igra ženskih dvojic).

V kategoriji starejših učencev in učenk je nastopilo 10 ekip. Razdeljena so bile v tri skupine, iz katerih sta se po dve najboljši uvrstili v zaključne boje na izpadanje. Naša ekipa je v skupinskem delu premagala vse tri nasprotnike in sicer OŠ Mirana Jarca Črnomelj, OŠ Metliko in OŠ Dolenjske Toplice. V ¼ finalu smo bili kot prvi nosilci in zmagovalci prve skupine prosti. V polfinalu nam je po napetem boju uspelo premagati OŠ Center z rezultatom 3:2. V finalu smo se srečali z domačini, ki so bili boljši in zasluženo osvojili 1. mesto. Nam pa se je z 2. mestom spet uspelo uvrstiti na finalni turnir, kjer imajo pravico nastopa prve tri uvrščene ekipe. Za našo šolo so igrali: Urban Pečjak (igra posamezno), David Pajnkiher (igra moških dvojic in igra mešanih parov), Niko Longar (igra moških dvojic), Janja Longar (igra posamezno), Marija Mrvar (igra ženskih dvojic) in Teja Skube (igra ženskih dvojic in igra mešanih parov).

Podrobno rezultati in utrinki s tekmovanja so v priponkah.                                    mentor: Bojan Brulec

Badminton – ekipno 2017-18