PODROČNO OSNOVNOŠOLSKO PRVENSTVO V ŠAHU

OŠ Drska v Novem mestu je tudi letos gostila posamično področno osnovnošolsko prvenstvo v šahu. V dveh starostnih kategorijah je tekmovalo skupno 79 mladih šahistov in šahistk, med njimi jih je bilo deset tudi iz naše šole.

Tudi letos sta pri starejših dečkih (rojeni 2001 in mlajši) tekmovala Toni in Štefan Travnik. Pri mlajih dečkih (rojeni 2004 in mlajši) smo imeli najštevilčnejše zastopstvo: Matej Zaletelj, Mohor Travnik, Gašper Longar, Anej Rozman, Bine Kocjančič in Nejc Muhič, pri mlajših deklicah pa sta nastopili Aja Amalija Pečar in Neja Mirtič.

Naši najboljši tekmovalci so bili Štefani Travnik, ki je bil med starejšimi dečki peti, Matej Zaletelj, ki je bil med mlajšimi dečki osmi, ter Aja Amalija Pečar, ki je zasedla deveto mesto med mlajšimi deklicami.

Slike si lahko ogledate na povezavi:

Mentorica: Neva Čopi