ŠAHOVSKA TEKMOVANJA V JANUARJU

V mesecu januarju sta se odvili dve šahovski tekmovanji; 17. januarja je bilo v Novem mestu Dolenjsko klubsko področno prvenstvo v šahu, 29. januarja pa v Dolenjskih Toplicah še tretji turnir Dolenjske kadetske šahovske lige. Obeh tekmovanj so se udeležili tudi naši šahisti.V Novem mestu, na OŠ Drska, sta na področnem tekmovanju dečkov do 12 let tekmovala Nejc Muhič in Matej Zaletelj. Matej je šahiral odlično in osvojil tretje mesto. Ker je bilo področno prvenstvo hkrati tudi kvalifikacijski turnir za nastop na državnem prvenstvu, si je Matej priigral nastop na državnem prvenstvu v počasnem šahu, ki bo med 21. in 28. februarjem v Portorožu.

V soboto, 29. januarja, pa smo šahirali na tretjem turnirju Dolenjske kadetske šahovske lige. Šahovsko znanje je preskušalo deset naših tekmovalcev: Štefan Travnik, Toni Travnik in Anže Kocjančič v starostni kategoriji do 18 let, Matej Zaletelj in Nejc Muhič do 12 let ter Aja Amalija Pečar, Neja Mirtič, Jaka Setnikar, Nejc Župec in Tim Mrvar do 10 let. Tokrat smo se veselili prve dekliške medalje. Za tretje mesto med deklicami do 10 let je bronasto medaljo prejela Aja Amalija Pečar.